Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri

Ameliyatsız Varis Tedavi Yöntemleri

Köpük Yöntemiyle Varis Tedavisi

Variste iğne tedavisi olarakta bilinen köpük tedavisi hem kılcal varis, hem orta boy varis, hem de büyük varis tedavisi için kullanılır. Köpük tedavisi ile orta boy varislerin tamamen giderilmesi her zaman mümkündür. Varisinizin durumuna göre bir kaç seans uygulanması gerekebilir. Köpükle varis tedavisi işleminde uygulanan yöntem şu şekildedir; Ultrason eşliğinde hedeflenen varise iğne ile girilir, iğne ile köpük ilacı verilir, köpük o damarı içten kapatır ve belli bir süre sonra varis kapanır, sonra da kaybolur.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimizde tüm hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. İnsan sağlığına dikkat eden ve bunun üzerinden hizmet veren kliniklerimiz alanında başarılı ve tanınmış kalp damar cerrahı uzmanı doktorlarımız bulunmakta ve tüm tedaviler bizzat uzman doktorlar tarafından yapılmaktadır.

Radyofrekans ile Varis Tedavisi

Radyofrekans Yöntemiyle varis tedavisinin tedavi prensibi yerleştirildiği toplardamar içinde ısı oluşturarak o damarı tedavi etmektir. Narkoz gerekmeden uygulanan yöntemde, bacaklarda hiç bir şekilde iz kalmaz. Tedavi sonrasında hastaneye yatış gerekmez. Yürüyerek kliniğimizden çıkarak normal yaşantısına geri dönebilir. Radyofrekans Yöntemiyle yapılan tüm tedavi, ultrason eşliğinde vücudun içindeki damarlar görülerek yapılır.

Radyofrekans ile Varis Tedavisi Resimleri

Skleroterapi Yöntemi İle Varis Tedavisi

Skleroterapi Yöntemi, Köpük yöntemi ile %90 benzerlik gösteren bir yöntem olmasına rağmen çok fazla uygulanmaz. Bazı hastalar son noktaya kadar tedavi olmadıkları için damar genişlemesi 2,5 – 3 cm olabilmektedir. Bu derece ileri durumlarda Skleroterapi Yöntemi tercih ediliyor. Yine aynı şekilde damar içine çok ince bir iğne ile yapılır. Köpük yönteminde ilaç hava karışımı köpük elde edilirken bu yöntemde sadece ilaç kullanılır.

Lazerle Varis Tedavisi

Günümüzde, lazer birçok hastalığın tedavisinde devrim yaratan bir teknoloji oldu. Varis tedavisi bunlardan birisi. Lazer cilt yüzeyindeki kılcal varislerin tedavisinde zaten kullanılıyordu, uzun yıllardır çok büyük ve kabarık varislerin tedavisi de artık lazer ile uygulanmaya başlandı. Büyük varislerde lazerin kullanımı damar içine lazer fiberi gönderilerek genişlemiş olan damarı içeriden ısı etkisi ile büzerek gerçekleşiyor. Oldukça kolay bir yöntemdir. Hastalarımız tedavilerini 20-30 dakika içinde oluyor ve kalkıp yürüyerek hastaneden ayrılabiliyor.

Varisin Oluşturduğu Yakınmalar

Toplardamarlarda oluşan deformasyon bacaklarda şişkinlik, yorgunluk ve ağrı oluşturarak hastanın sürekli mutsuz ve ağrı çekiyor olmasına neden olur. Ayrıca tedavi süreci geciktikçe kendini ikincil hastalıklar adını verdiğimiz ileri safhalara taşır. Çirkin görüntü oluşturan damarlara ait kozmetik kaygılar; giysilerimiz ve yaşama şeklimiz üzerindeki etkileri de sürekli olarak gerilim nedenidir. Varislerin erken tanı ve tedavisi, kapakçıklardaki bozukluğun damar duvarlarında kalıcı değişikliklere neden olmadan tedavisine olanak verir.

Varis neden oluşur?

  • Genetik bir hastalığın olmasının yanı sıra,
  • Şişmanlık,
  • Gebelik,
  • Uzun süre ayakta durma,
  • Özellikle kadınlarda dar kotların giyilmesi,
  • Doğum kontrol hapı kullanımı,
  • Obezite,
  • Menopoz dönemi
  • Östrojen ve progesteron içeren ilaç kullanımı gibi nedenler varisin oluşumuna neden olan etkilerdir.
  • Kabızlık

Ayrıca damar duvarını zayıflatan sigara, hormon hapı kullanımı, yaşlılık, varis gelişiminde etkilidir. Toplardamarlarda tıkanıklık ya da pıhtı oluşması da varis gelişme olasılığını arttırmaktadır.

 

Varis Hastalığı Tedavi Sonrası Tekrar Eder Mi ?

Bacaklarda, cilt altındaki toplardamarların genişlemesi ve kıvrımlı şekil alması durumuna Varis deniyor. 10 kişiden neredeyse 9’unda görülen varis hastalığının görülme durumu kadınlarda çok daha fazladır. Gelişen teknolojiyle birlikte her hastalığın ameliyatsız tedavisi olduğu gibi, varis hastalığının da ameliyatsız, daha güvenilir ve konforlu yöntemleri bulunmaktadır. Kliniklerimizde Kalp ve Damar Cerrahi uzmanlarımız tarafından uygulanan ve hiçbir riski bulunmayan yöntemler hem sizi sağlınıza bir an önce kavuşturuyor hem de yaşam kalitenizden ödün vermemiş oluyorsunuz. Kliniklerimizde hastanın tedavisi doğrultusunda tedavi edilen varisli bölgelerin tekrar etme durumları yoktur.

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !