Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi (Mikro Sinüsektomi)

Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi (Mikro Sinüsektomi)

Modern tekniklerle uygulanmakta olan ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi yani mikro sinüsektomi tekniği, yeni nesil bir tedavi yöntemi olmasının yanı sıra eski yöntemlerle kıyaslandığında ciddi boyutlara ulaşan kesiler olmadan uygulanmakta olduğunu söyleyebiliriz. Eski usul tedavi yöntemleri ele alındığında ameliyat esnasında atılan kesiler sonrasında uzun süreli bir iyileşme süreci beklenmekte ve hastalarda iz kalabilmekte hatta şekil bozuklukları oluşabilmektedir. Ancak ameliyatsız kıl dönmesi tedavisinde bu tip sorunlar söz konusu değildir.

Kıl dönmesi hastalığının tedavisi için günümüze kadar olan süreç içerisinde 40-50’ye yakın tedavi yönteminin denenmiş olduğunu söyleyebiliriz. Hatta bu tedavi çeşitleri arasında uygun bir yöntem bulunamadığını da belirtmekte fayda vardır. Şöyle ifade etmek gerekir ise; günümüzde yapılan ameliyatlı tedavi yöntemlerinde büyük dokular kesilerek alınmaktadır. Bu büyük dokuların alınması sonrasında oluşan yaraların kapatılması ve iyileşmesi de oldukça güç olmakla birlikte, izlere ve şekil bozukluklarına yol açmaktadır.

Bu tablo iyileşme sürecindeki hastaların hem fiziksel hem psikolojik hem de zaman açısından kayıplar yaşamasına da neden olmaktadır. Bu nedenle kıl dönmesi tedavilerinde ilk hedef en küçük kesi ve en az doku kaybına neden olabilecek tekniklerin tercih edilmesidir. “mikro sinüsektomi” tekniği minimal doku kaybının yanı sıra ciddi bir yara izine neden olmadan iyileşebilen bir girişimsel yöntem olması nedeni ile iyi bir tercihtir.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi nasıl yapılır?

Kıl dönmesi tedavisinde cilt altında birikmiş olan kıllar çıkarılmaktadır. Ayrıca işlem esnasında kılları saran zarın yani kapsülün de çıkarılması gerekmektedir. Kapsülün çıkarılmaması halinde 1-2 yıl içerisinde aynı bölgede hastalık tekrar etmektedir. Bilinmelidir ki günümüzde uygulanmakta olan ameliyatsız tekniklerde kıl dönmesi tedavilerinde işlem esnasında yalınızca kıllar çıkarılmakta ve kapsül bırakılmaktadır. Tedavi sonrasında hastalar tekrar aynı şikayetler ile karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak mikro sinüsektomi tedavi yönteminde giriş ve çıkış deliklerinin genişletilmesi ile cilt altındaki kılları ile birlikte kapsül de çıkarılmaktadır.

 • Giriş / çıkış deliklerinden girilir

Mikro sinüsektomi tedavi yönteminde işlem, kılların giriş ve çıkış deliklerine uygulanan radyo frekans ile başlamaktadır. Bu uygulamada deliklerin genişlemesi sağlanmaktadır. Genişleme sonrasında cilt altına girilerek geliştirmiş olduğumuz özel tel fırça ve küret ile cilt altındaki kıl ile kapsül temizlenmektedir.

 • Sadece 10 dakikada yapılır

Ameliyatsız tedavi yöntemi olması sebebi ile ameliyathane koşullarına ve narkoz uygulanmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Lokal anestezi eşliğinde yalnızca 10 dakika gibi çok kısa bir sürede tedavi sonlanmaktadır. Hastanın pansuman yapılmasının ardından sosyal faaliyetlerine dönmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 • Dikiş atılmasına gerek yoktur

İşlem esnasında yalnızca 0,5 cm çapındaki delikler aracılığı ile kıllar ve kapsül çıkarılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir dikiş atılmamaktadır. Kesi ve dikiş bulunmaması nedeni ile de hasta ciddi bir iz kalma sorunu da yaşamamaktadır.

 • 10 – 15 günde tamamen iyileşir

Tedavi sonrasında hastaların hekimlerinin önerileri doğrultusunda 10 – 15 gün gibi bir süre pansuman yapmaları gerekmektedir. Sosyal yaşamı herhangi bir şekilde etkilemeyen bu durumun son bulması halinde iyileşme tamamen sağlanmaktadır.

Mikro sinüsektomi ücreti ne kadar?

Medicine Arts olarak ücret bilgileri ve detayları için aşağıda bulanan iletişim bilgilerine veya WhatsApp 7/24 sağlık destek hattımıza tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz muayene

Medicine Arts kliniklerimizde tüm hastalarımız ücretsiz muayene olanaklarımızdan yararlanabilirler. İletişim kanallarımız aracılığı ile randevu alarak ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Kıl dönmesi tedavisi için randevu

Kıl dönmesi teşhis ve tedavisi için ücretsiz muayene imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimiz ışığında gerçekleştirilen muayeneniz sonrasında tedaviniz ve tedavi süreciniz belirlenerek sizlere aktarılmaktadır. WhatsApp ve iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca Canlı Destek Hattı’mız aracılığı ile göndermiş olduğunuz mesajlara hekimlerimiz yanıt vermekte ve sizlere iletilmektedir.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

 • Mikrosinüsektomide mevcut sinüs ağızlarının içinde kaldığı küçük bir cilt kesesi yapılarak derinleştirilir ve sinüsün duvarının tamamı çıkacak şekilde derine yönlenilir. Mecbur kalınırsa veya anatomi bunu gerektiriyorsa birbirine uzak iki ayrı bölgedeki sinüs ağızları çevresinde ayrı ayrı küçük kesikler yapılarak aradaki sinüs dokusu cilt altından bir tüp şeklinde ilerlenerek çıkartılır. Böylece cilt maksimum korunmuş olur ve alttan kapatılacak boşluk minumuma indirilmiş olur ki iyileşme hızlansın.

 • Hocam şimdi bu mu (Sinüsotomi)
  Yoksa bu mu yapılmalı (mikrosinüsektomi)
  Ya farkları neler hangisi daha iyi
  Aynı mı? Bilgilendirirseniz sevinirim

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !