10 Dakikada Kıl Dönmesinden Kurtulabilirsiniz

10 Dakikada Kıl Dönmesinden Kurtulabilirsiniz

Kıl dönmesi belirtileri

Tüm hastalıklarda olduğu gibi kıl dönmesi hastalığında da hastalığın oluşma sürecinde birtakım belirtiler ortaya çıkmaktadır. Kıl dönmesi belirtileri tablosu incelendiğinde belirtileri iki farklı şekilde ele almak mümkündür. Özellikle kıl dönmesi ile karşı karşıya kalan pek çok hastanın, hastalığın belirtileri nedeni ile fiziksel şikayetlerinin yanı sıra psikolojik olarak da birtakım sorunlar yaşadığını ifade edebiliriz. Bu durum genellikle; kıl dönmesinin bir makat hastalığı olması nedeni ile muayeneden ve tedaviden çekinme ya da işlem esnasında acı hissiyatı duyabilme ihtimali nedeni ile oluşmaktadır.

Hastalığın ilerleyen her evresinde şikayetlerin artacağı ve yaşanacak sorunların önüne geçilmez bir hal alacağını belirtmekte fayda vardır. Ancak kıl dönmesi hastalığı uygulamış olduğumuz modern metotlar ışığında ameliyatsız tedavi yöntemleri ile tedavi edilmektedir. Tedavi süreci oldukça kısa olan bu işlem sonrasında hasta günlük yaşam faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilmektedir.

Bu nedenle kanama, şişlik, ağrı ya da apse gibi hastalığın belirtilerini taşıyan kişilerin, hastalığın evresinin ilerlemesini beklemeden uzman bir genel cerrahi uzmanına başvurarak tedavi sürecini başlatmaları gerekmektedir. Ayrıca çekinen hastalarımız için hem kadın hem erkek genel cerrahi uzmanlarımız hizmet vermekteler.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi

Kıl dönmesi hastalığının tedavisi yalnızca 10 dakika gibi çok kısa bir sürede yapılabilmektedir. Pek çok hastanın tedavisi şaşırılacak şekilde çok kısa süre içerisinde kıl dönmesi tedavisi gerçekleştirilmektedir. Şöyle ki günümüzde pek çok insanın karşılaşmakta veya duymakta olduğu kıl dönmesi hastalığının makat hastalıklar arasında en yaygın problem olduğunu belirtmeliyiz. Bu nedenle; özellikle kıl dönmesi hastalığı doğrultusunda ortaya çıkan şikayetler ve günlük yaşamın etkilenmesine dahi yol açabilen belirtiler yalnızca 10 dakika gibi süre içerisinde uygulamakta olduğumuz tedavi yöntemi aracılığı ile son bulmaktadır.Bu yöntemin ismi mikro sinüsektomi tekniğidir.

Mikro sinüsektomi tekniği adı vermiş olduğumuz bu tedavi yöntemi ile pek çok hastanın tedavisini uygulamamızın yanı sıra, ameliyatsız bir teknik olması sebebi ile herhangi bir iş gücü kaybı yaşanmadan sosyal hayata dönmesini de sağlamaktayız. Kıl dönmesi tedavisinde uygulamakta olduğumuz mikro sinüsektomi tekniğinin detaylarını ifade etmek gerekir ise;

  • Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi tekniğinde ilk olarak işlem yapılacak bölge operasyon öncesinde steril hale getirilmektedir.
  • Operasyon bölgeye uygulanan lokal anestezi eşliğinde yapılmaktadır. Uygulanan lokal anestezi aracılığı ile hastanın bilinci de açıktır.
  • İşlem esnasında operasyon bölgesine küçük bir kesi atılmaktadır. Ancak bu kesi bölgesine bazı durumlarda dikiş dahi atılmasına gerek yoktur.
  • Uygulanan lokal anestezi nedeni ile hasta herhangi bir şekilde acı, hassasiyet ve işlem detaylarını hissetmemektedir. Kansız bir tedavi yöntemi olan bu mikro sinüsektomi tekniği sonrasında hasta aynı gün içerisinde normal günlük hayatına dönmektedir.

İşlem sonrasında hastanın yatışına dahi gerek olmayan bu teknik kliniklerimizde hizmet veren, alanlarında uzman genel cerrahi doktorları tarafından yürütülmektedir. Bu ameliyatsız teknik aracılığı ile tedavi olmak isteyen hastalarımız randevu ve tedavinin detayları hakkında iletişim kanallarımız aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirler.

Sağlıklı günler dileriz.


Randevu & İletişim
İstanbul Bakırköy
Op.Dr. Mustafa Bolat
Op.Dr. Serap Akat
Kasım ÇAĞLAYAN
Adres: Yeşilyurt Mah. Sipahioğlu Cad. No: 25/1 Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 574 25 25
GSM & WhatsApp: 0553 665 64 02
Tavsiye Ettiğimiz Merkezler ve Doktorlar
Nişantaşı (Şişli)
Op.Dr. Mehmet Ünal
Op.Dr. Özgür Çiftçi
Adres: Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. No: 71/7 Şişli / İstanbul
Tel: 0212 265 99 99
GSM & WhatsApp: 0530 478 91 52

Kadıköy
Prof.Dr. Mustafa Zengin
Op.Dr. Mehmet Durmuş Kurt
Adres: Suadiye Mah. Bağdat Cad. 420/2 Kadıköy / İstanbul
Tel: 0216 362 00 10
GSM & WhatsApp: 0533 168 49 50

whatsapp

Yorum Yap

    • Merhabalar, kıl dönmesini tarif ediyorsunuz. Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi mikrosinüsektomi tekniği ile artık mümkün. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen 0533 031 22 99 nolu telefonumuzu arayınız. Saygılarımızla

Ücretsiz Muayene Fırsatı

ÜCRETSİZ MUAYENE OLUN !